İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Bilecik Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

17 Ağustos 1999 Depremi Anma Etkinlikleri... 17 Ağustos 2018
foto
17 Ağustos 1999 depremi anma etkinlikleri Müdürlüğümüz personeli ile birlikte İl Sağlık Müdürlüğü (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi), Gönüllü protokolumuz bulunan Edebali Arama Kurtarma Derneği (EDAK), Bilecik İHH İnsani Yardım Derneği, Erzurumlular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Avcılık Atıcılık ve Sportif Balıkçılık, Geleneksel Okçuluk, Doğa Sporları İhtisas Kulübü Derneği ve Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) başkan ve üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
[Devamı]
İlimiz Pazaryeri İlçesi Demirköy Köyünde Arazi Çalışması... 15 Ağustos 2018
foto
İlimiz Pazaryeri ilçesi Demirköy köyünde mutemel heyelan ve kaya düşmesi riskine karşı ıslah çalışmalarına başlanılmış olup; İl Müdürümüz Mehmet Hayri DEMİREL nezaretinde teknik ekibimiz 13 Ağustos 2018 tarihinde zemin etüdü çalışmalarını yerinde incelemiştir.
[Devamı]
İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (İHH) ile Gönüllülük Protokolü İmzalandı... 07 Ağustos 2018
foto
Ülkemizde meydana gelebilecek deprem, sel, çığ, toprak kayması ve diğer afetlerde arama, kurtarma ve yardım faaliyetlerinde sivil savunma eğitim ve tatbikatlarında iş birliği içinde olmak amacıyla Müdürlüğümüz ile Bilecik İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (İHH) arasında 03.08.2018 tarihinde gönüllülük protokolü imzalanmıştır.
[Devamı]
Gönüllülük Protokolu İmzalandı... 06 Ağustos 2018
foto
Ülkemizde meydana gelebilecek deprem, sel, çığ, toprak kayması ve diğer afetlerde arama, kurtarma ve yardım faaliyetlerinde sivil savunma eğitim ve tatbikatlarında iş birliği içinde olmak amacıyla Müdürlüğümüz ile Erzurumlular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Avcılık Atıcılık ve Sportif Balıkçılık, Geleneksel Okçuluk, Doğa Sporları İhtisas Kulübü Derneği arasında gönüllülük protokolü imzalanmıştır.
[Devamı]
Müdürlüğümüz Personeline Eğitim Verildi... 03 Ağustos 2018
foto
Müdürlüğümüz personeli ile 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü personeline olası afet ve acil durumlarda hareket tarzlarının belirlenerek imkan ve kabiliyetlerinin arttırılması amacıyla 3 Ağustos 2018 tarihinde Temel Afet Bilinci ve Yangın konularında teorik eğitim verilmiş olup; yangın söndürme cihazlarının kullanımları uygulamalı olarak gösterilerek tahliye tatbikatı yapılmıştır.
[Devamı]
İlimiz Merkez Kızıldamlar Köyünde Trafik Kazası... 01 Ağustos 2018
foto
31 Temmuz 2018 Salı günü saat 17:58 sıralarında İlimiz Merkez Kızıldamlar köy yolu üzerinde, Başköy köyü istikametine seyir halinde bulunan traktör ile Kızıldamlar köyü istikametine seyir halinde bulunan otomobilin çarpışması sonucu trafik kazası olduğu ihbarının alınması üzerine arama kurtarma ekibimiz olay yerine sevk edilmiş olup; traktörün altında kalarak ex olan bir vatandaşımız çıkartılarak adli merciilere teslim edilmiştir.
[Devamı]
Özel Sektör Kuruluşlarına Eğitimlerimiz Devam Ediyor... 25 Temmuz 2018
foto
İlimizde bulunan özel sektör kuruluşlarında görevli personellerin olası afet ve acil durumlarda hareket tarzlarının belirlenerek imkan ve kabiliyetlerinin arttırılması amacıyla Temmuz 2018 eğitimleri kapsamında Sivil Savunma, Temel Afet Bilinci, ve Yangın konularında eğitim verilmeye başlanılmış olup; eğitim sonrası yangın söndürme cihazlarının kullanımları uygulamalı olarak gösterilerek tahliye tatbikatları yapılmaktadır.
[Devamı]
İlimiz Merkez Başköy'de Traktör Kazası... 23 Temmuz 2018
foto
20 Temmuz 2018 Cuma günü saat 18:00 sıralarında İlimiz Merkez Başköy köyünde traktörün devrilerek kaza yaptığı ihbarının alınması üzerine olay yerine arama kurtarma ekibimiz sevk edilmiş olup; devrilen traktörün altında kalan iki (2) vatandaşımız çıkartılarak sağlık ekiplerine teslim edilmiştir.
[Devamı]
İlimiz Merkez Bahçecik Köyünde Kaybolan Şahıs bulundu... 20 Temmuz 2018
foto
19 Temmuz 2018 Perşembe günü İlimiz Merkez Bahçecik Köyünde ikamet eden 1951 doğumlu nörolojik rahatsızlığı bulunan şahsın gündüz 12:00'de evinen çıktığı ve kendisinden haber alınamadığı ihbarı saat: 20.15'de Müdürlüğümüze bildirilmesi üzerine bölgede arama çalışmalarına başlanılmış olup; jandarma ekipleri ile yapılan ortak çalışma sonucu aynı gün saat 23:40 sıralarında sağ bulunarak sağlık ekiplerine teslim edilmiştir.
[Devamı]
Parmağını Arı Sokan Şahsın Parmağında Sıkışan Yüzük Kesilmek Suretiyle Çıkarıldı... 16 Temmuz 2018
foto
16 Temmuz 2018 günü saat:14.37 sıralarında Müdürlüğümüzü arayarak yüzük parmağını arı soktuğunu ve parmağının şişmesi nedeniyle parmağındaki yüzüğünü çıkaramadığını beyan eden E. GELMEZ isimli şahıs, ilimiz devlet hastanesine götürülerek doktor nezaretinde yüzük, kesme aparatıyla kesilmek suretiyle parmağından çıkarılmıştır.
[Devamı]
Sayfalar: 123456   1213141516