İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Bilecik Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

17 Ağustos 1999 Depremi Anma Etkinlikleri... 17 Ağustos 2018

17 Ağustos 1999 depremi anma etkinlikleri Müdürlüğümüz personeli ile birlikte İl Sağlık Müdürlüğü (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi), Gönüllü protokolumuz bulunan Edebali Arama Kurtarma Derneği (EDAK), Bilecik İHH İnsani Yardım Derneği, Erzurumlular Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Avcılık Atıcılık ve Sportif Balıkçılık, Geleneksel Okçuluk, Doğa Sporları İhtisas Kulübü Derneği ve Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) başkan ve üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Etkinlik 16.08.2017 günü saat: 20.00'da İl Müdürümüz Mehmet Hayri DEMİREL'in açılış konuşması ile başladı. İl Müdürümüz Mehmet Hayri DEMİREL 17 Ağustos 1999 depremi ile ilgili katılımcılara istatistiksel bilgiler vererek ülkemizde bir deprem gerçeği olduğunu ve depremlere karşı hazırlıklı olmamız gerektiğini vurguladı.

İl Müdürümüzün açılış konuşmasının ardından 1999 depremi ile ilgili video gösterimi yapılarak Arama Kurtarma Şef V. Ercüment DİYAR tarafından " Temel Afet Bilinci" farkındalık eğitimi verildi.

Eğitim sonrasında Müdürlüğümüzde bulunan Arama Kurtarma araç ve malzemelerinin tanıtımı teorik ve uygulamalı olarak yapıldı.

Etkinlik sonrasında İl Müdürümüz Mehmet Hayri DEMİREL etkinliğe ait değerlendirmede bulunarak gönüllülük çerçevesinde toplumun tüm kesimlerinin  bu tür süreçlere dahil ediledileceği bilgisini vererek tüm katılımcılara teşekkür etti.

Program katılımcılara yapılan ikramın ardından son buldu.